1. ТБ "Столиця"
  2. »
  3. Прес-центр
  4. »
  5. Новий стандарт на пшеницю вступив у силу

Новий стандарт на пшеницю вступив у силу

Новий стандарт на пшеницю набув чинності 10 червня 2019 роки замість запланованого раніше 1 серпня 2019.

Новий стандарт на пшеницю ДСТУ 3768: 2019 «Пшениця. Технічні умови» було презентовано у рамках виставки «АГРО-2019».

Одночасно скасовується стандарт ДСТУ 3768: 2010 «Пшениця. Технічні умови» (наказ ДП "УкрНДНЦ" № 133).

Мета стандарту - оптимізація і вдосконалення нормативної бази у сферах виробництва, заготівлі, зберігання, переробки, торгівлі і визначення якості зерна пшениці м'якої і твердої на продовольчі та непродовольчі потреби відповідно до структури її вирощування в Україні.

"При розробці нового стандарту на пшеницю ми намагалися знайти компроміс і врахувати інтереси всіх учасників зернового ринку», - заявила заступник міністра агрополітики Олена Ковальова.

Новий стандарт на пшеницю.

1. Скорочення загальної кількості класів на зерно пшениці м'якої. Таким чином, буде всього 4 класу, з них - 3 призначені для використання на продовольчі потреби, 1 - на непродовольчі цілі, а також для торгівлі (експорт).

Зерно, яке не відповідає жодному класу, визначається як нестандартне з можливістю доведення до кращої кондиції за допомогою відповідних технологій підробки.

2. Визначення классообразующіх показників і параметрів якості зерна.

Вперше у стандарті пропонується ввести показник вмісту зерен, пошкоджених клопом-черепашкою, а в якості рекомендованого - значення сили борошна.

Мінагрополітики та Держпродспоживслужба рекомендували суб'єктам господарювання, які здійснюють прийом, зберігання, переробку, відвантаження зерна пшениці, що мають врожаї минулих років, провести їх інвентаризацію.

Як повідомляла «Агро Перспектива»,  Європейська Бізнес Асоціація звернулася до Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Міністерство аграрної політики та продовольства і ДП «УкрНДНЦ» з проханням перенести термін введення в дію ДСТУ 3768: 2019 "Пшениця. Технічні умови" на початок червня замість запланованої дати - 1 серпня 2019 року.

За матеріалами АгроПерспектива

Категорія: Новини ринків
Теги: Борошно
Дата: 2019-06-12